matematykaszkolna.pl
prosze pomuzcie klaudza : firma mixmax kupiła 20 kg rodzynek ,12 kg migdałów oraz 14 kg orzechów. kilogram rodzynek kosztował 6,70 zł, migdałów −40 zł a orzechów 23,50 zł.bakalie wymieszano i zapakowano w woreczki,po 200 g do każdego .jaka powinna być cena jednego woreczka bakalii aby na każdym firma mixmax zarobiła złotówkę (nie licząc kosztów pakowania ani kosztów woreczków)
29 wrz 19:09
tim: Oblicz ile firma zapłaciła za kupienie w sklepie bakalii. Następnie oblicz ile woreczków będzie.
29 wrz 19:11
kacper: 1kg rodzynek − 6,70zł za 20kg * 6,70 = 134 zł 1kg migdałów − 40 zł za 12 kg * 40 = 480 zł 1kg orzechów − 23,50zł za 14 kg * 23,50 = 329 zł zamieniam kg na gramy: rodzynki: 20kg *1000 = 20000g migdały:12kg * 1000 = 12000g orzechy:14kg *1000 = 14000g razem: 20000g+14000g+12000g = 46000g 46000g : 200g = 230 − woreczków bakalie kosztują razem: 134zł + 480zł + 329zł = 943 zł cena 1 paczki: 943zł : 230 woreczków = 4,10zł doliczam 1zł 4,10zł + 1zł = 5,10zł odp. woreczek bakalii powinien kosztować 5,10 zł
27 wrz 17:50