matematykaszkolna.pl
Mikroekonomia kaja: Krótkie zadanie z mikroekonomii, może ktoś pomoże emotka Pytanie dotyczy produkcji oleju opałowego ( do centralnego ogrzewania). Wskaż, czy spadek ceny gazu ziemnego spowoduję przesunięcie krzywej podaży, czy też ruch po krzywej podaży ( i w jakim kierunku)
16 sie 12:46
wredulus_pospolitus: Na logikę ileś tam gospodarstw używa oleju opałowego do ogrzewania swoich domostw. Dnia 01.01.2014 zostaje obniżona (bez uprzedniej wzmianki w środkach masowego przekazu) cena gazu o X%. Co się stanie 02.01.2014 roku? Czy ilość odbiorców wzrośnie? (popyt) Czy ilość gazu dostarczanego wzrośnie? (podaż) A jak zachowa się rynek w dłuższej perspektywie (patrz ... co będzie następnej zimy) Jesteś w stanie wyobrazić sobie taką sytuację No to przeanalizuj ją i napisz odpowiednie wnioski, odpowiadając sobie na pytanie z zadania.
16 sie 15:01
wredulus_pospolitus: Pamiętaj także o gospodarstwach, które mają kocioł na gaz, a także (np.) kominak zasilany drewnem/węglem.
16 sie 15:03
wredulus_pospolitus: kurdę ... powinienem ekonomię zacząć studiować ... szkoda tylko, że po tym pracy nie ma
16 sie 15:03