Stezenia, spalanie, mol
Green: Do reakcji spalania siari w tlenie S+O2 −> SO2 uzyto 0,4 mola tlenu. Ile gram tlenku siarki IV
powstalo?
zad 2
Oblicz mase produktu powstalego w reakcji 10g potasu z chlorem.
zad 1
Do reakcji spalania węgla w tlenie C+O2 −> CO2 uzyto 0,8 mola tlenu. Ile gram tlenku wegla IV
powstalo?
zad 2Oblicz mase produktu powstalego w reakcji 10 gram sodu z tlenem.
17 cze 22:38
Green: Pomocy!
17 cze 22:40
Mateusz:
1 mol O2 daje nam 1 mol SO2
0,4 mola O2 daje nam x moli SO2 zamieniasz ilosc moli SO2 na g wiedzac ze 1 mol SO2 to...
policz mase molową SO2
2)2 K+ Cl2→2KCl
2 mole K tj 2*39g daje nam 2* 74gKCl
10g daje nam x g KCl
x=...
3) z CO2 podobnie jak w 1)
4) 2Na+O2→2NaO
tez podobnie jak z potasem
17 cze 22:43
Nienor: Powstało 0,4 mola tlenku siarki, bo reakcja jest stechiometryczna
1 mol SO
2 waży μ
SO2=2*16+32=64
więc m
SO2=0,4 μ
SO2=...
2.
2K+Cl
2→2KCl
μ
K=39
I to samo, co w zadaniu 1.
17 cze 22:45
Green: Hmmm
A ja pierwsze zrobiłem na proporcje czyli:
S+02 = S02
2*16u = 32u+2*16u
−−−−−−−− −−−−−−−−−−−−−−−−
0,4 x
Tak bedzie źle ?
17 cze 22:48