Pole kwadratu
Ona_18: Z blachy w kształcie kwadratu wycięto prostokąt, którego boki są krótsze o 10cm i 15cm od boków
kwadratu. Pole otrzymanego prostokąta wynosi 0,225m2. Oblicz pole kwadratu.
19 wrz 09:39
nalepek:

Najpierw musimy zamienić jednostki pola z m
2 na cm
2
1m
2=10000cm
2
0,225m
2=2250cm
2
Pole prostokąta:
P=(a−15)(a−10)
2250=(a−15)(a−10)
2250=a
2−10a−15a+150
a
2−25a−2100=0
Δ=625+8400
Δ=9025
√Δ=95
a
1=−35
a
2=60
Pole kwadratu:
a
2=3600 cm
2
19 wrz 11:50