matematykaszkolna.pl
. trololo: Napięcie przyspieszające lampy rentgenowskiej wynosi U=100kV a/Oblicz maksymalna energię kwantu i wyraź ją w elektronowoltach b/Oblicz częstotliwość i długość fali tego promieniowania .
14 mar 23:39
aniabb: a) E=W=Ue ⇒ 100000V*1e = 100000eV ..... = 100000*1,6*10−19 = 1,6*10−14J
 1,6*10−14J 
b) hf=E ⇒ f=E/h =

= 0,2413 *1020Hz
 6,63*10−34Js 
 c 3*108m/s 
λ=

=

=12,43125 *10−12m =12,43125 *10−3nm = 0,012nm
 f 0,2413 *1020Hz 
15 mar 10:00
Felicita:
 E μ0ε0 
E=eU,γ=

, λ =

,Policz sobie ,bo ja nie "kcę"
 h γ 
15 mar 10:10
αβγδπΔΩinnerysuję
Φεθμξρςσφωηϰϱ
±
imię lub nick
zobacz podgląd
wpisz,
a otrzymasz
5^252
2^{10}210
a_2a2
a_{25}a25
p{2}2
p{81}81
Kliknij po więcej przykładów
Twój nick