matematykaszkolna.pl
potrzebuje obliczyc to zadanie tekstowe: mariusz : o ile zlotych drozszy byl 1kg mąki od 1 kg ryżu jezeli 1 funt ryzu kosztowal 6 gr a 1 funt maki 8 gr.1FUNT to 40 dag
26 lut 09:39
Artur_z_miasta_Neptuna: 1funt = 40dag = ile kg 1 funt = 2gr 1kg = X gr liczysz
26 lut 09:58
mariusz : 1 funt=40 dag =0,4kg oblicz mi dokladnie bo ja nie wiem jak wogóle z gory dzieki
26 lut 10:12
Artur_z_miasta_Neptuna: 0,4kg = 2gr 1kg = Xgr mnożysz 'na krzyż'
26 lut 10:14
mariusz : oki dzieki wielkie
26 lut 10:19
pigor: ..., lub tak : mąka : 0,08zł / 0,40kg = 80400= 20100= 0,20 zł/kg , ryż : 0,06zł / 0,40kg = 60400= 15100= 0,15 zł/kg , odp. o 0,05 zł . ... emotka
26 lut 13:16