matematykaszkolna.pl
Kurcze prosze o pomoc , bo jestem chory a nie umiem tych zadan Michał: oblicz ile kosztuje 1kg szynki jeśli za 0.23kg zapłacono 5,29zł
6 sty 12:34
Mateusz: Jak nie wiesz jak sie to szybciorem liczy to ułoz sobie proporcje czyli słownie zapisz co wiesz a otrzymasz co chcesz emotka 5,29 zł kosztowało→0,23kg szynki no to..... x zł kosztuje−−−−−−−−→ 1 kg szynki mowiac szkolnym językiem mnozysz na krzyz a matematycznie korzystasz z własnosci proporcji
6 sty 12:52