matematykaszkolna.pl
Popyt na masło ( w tonach) jest funkcją f ceny x ( w zł za kg) tego masła i wyra titi: Popyt na masło ( w tonach) jest funkcją f ceny x ( w zł za kg) tego masła i wyraża się wzorem f(x) = −0, 01x4 + 40x + 20. Wyznaczyć elastyczność funkcji f(x). Obliczyć jak zmieni się popyt na masło gdy cena wzrośnie z 15 zł do 15,5 zł za kg.
6 gru 15:59
konrad:
 f'(x)*x 
1. Ef(x)=

 f(x) 
2. oblicz wartość funkcji dla x=15 i x=15,5
6 gru 16:12
titi:
 Ef(15,5) 
A potem podzielić

?
 Ef(15) 
6 gru 18:20