matematykaszkolna.pl
Cena obrazu blue: Obraz w ramie kosztuje 270 zł. Rama jest o 200 zł droższa od obrazu. Ile kosztuje obraz?
24 maj 16:09
damorka: 70 zł? czyżby to było aż tak proste czy gdzieś tu jest ukryty haczyk? emotka
24 maj 16:12
tim: Jest haczyk emotka
24 maj 16:14
tim: damorka, trzeba układ równań.. xD
24 maj 16:16
damorka: hmm.. to moja druga propozycja jest taka 35 zł. emotka wtedy by się zgadzało.. 35+235= 270 wcześniej wyszło mi, że sama rama kosztuje 270 emotka mea culpa (teraz się zgadza?)
24 maj 16:19
tim: Zgadza się, a potrafisz udowodnić?
24 maj 16:19
blue: A jak to obliczyć z układu równań? Jeśli chodzi o matematyke to jestem tępa
24 maj 16:22
tim: damorka, dawaj.
24 maj 16:23
damorka: układ równańemotka proszę bardzo, dowód: x−cena obrazu y− cena ramy x+y=270 200+x =y y=270−x 200+x=y 200+x=270−x 2x=70 x=35 y=235 emotka
24 maj 16:24
damorka: sorki, że tak długo
24 maj 16:24
blue: dziekujeemotka
24 maj 16:26
damorka: nmzc fajnie, że mogłam trochę pomóc
24 maj 16:28
tim: emotka
24 maj 16:38