matematykaszkolna.pl
POMOCY SZYBKO !!!!!! MAGDALENA: POMOCY MAGDALENA: Tort czekoladowy waży 1kg 60 dag , orzechowy 1 kg 20 dag. W cukierni każdy tort podzielono na 8 równych porcji. Basia kupiła 4 porcje tortu czekoladowego i 6 porcji tortu orzechowego. Korzystając z cennika, oblicz, ile Basia zapłaciła za porcje tortu czekoladowego , a ile za porcje tortu orzechowego. CENNIK : Rodzaj tortu Cena za 1 kg tort czekoladowy 23.00 zł tort orzechowy 28.00 zł BŁAGAM O POMOC ! PROSZĘ O DZIAŁANIE emotka emotka emotka
25 paź 21:28
ewa:
4 

*1,6*23= ... tyle zapłaciła 4 porcje czekoladowego
8 
25 paź 21:31
ewa:
6 

*1,2*28=... tyle za 6 porcji tortu orzechowego
8 
25 paź 21:32
aniabb: 1,6 / 8 =0,2 kg 1 porcja czekoladowego cena porcji 23*0,2= 4,6zł 4,6*4 = 18,4zł
25 paź 21:32
aniabb: analogicznie drugie
25 paź 21:33
MAGDALENA: DZIĘKI WIELKIE !
25 paź 21:41