matematykaszkolna.pl
wafle miśka: w sklepie są wafle po 12 i 8 zł za kg. sprzedawca chce zrobic mieszanke tych wafli w cenie 11zl za kg. ile wafli kazdego rodzaju powinien wymieszac, aby otrzymasz 20 kg mieszanke?
23 paź 23:18
aniabb: x+y=20 12x+8y=11*20
23 paź 23:20