Za 3 kg gruszek i 4kg truskawek zapłacono 34 złote i 20 groszy.
Pomóżcie to bardzo ważne : Za 3 kg gruszek i 4kg truskawek zapłacono 34 złote i 20 groszy. Cena gruszek jest o 1 zł
większa od 40% ceny truskawek. Oblicz, jaka jest cena truskawek a jaka gruszek.
24 wrz 18:00
Nienor: x→ cena truskawek
3*(1+0,4x)*4x=34,20
24 wrz 18:10
Aga1: x− cena jednego kg gruszek
y− cena jednego kg truskawek
3x+4y=34,2
x=40%y+1
24 wrz 18:14