matematykaszkolna.pl
treść Domiś: Obecnie 1kg cukru kosztuje o 3zł 20gr więcej niż kilka lat temu. Wówczas za kwotę równą 225zł można było kupić o 80kg więcej cukru niż obecnie. Ile kosztuje 1kg cukru obecnie ? rozpisałam dane ale nie wiem czy dobrze : kiedyś : obecnie : x − cena za 1kg x + 3,20 − cena za 1kg 225 = y + 80kg 225 = y jak ułożyć z tego jakiś układ równań albo coś .. .? jeśli jest dobrze oczywiście
24 kwi 19:34
krystek: Ilośc * cena =wartość cukru Układ rownań.x→cena y→ilośc kilogramów a 225 to wartośc cukry( Ty dałaś do kg
24 kwi 19:41
Domiś: to układ będzie wyglądał tak : 225 = (y+80) * x 225 = (x+3,2) * y
24 kwi 19:47
Domiś: chyba nie ..
24 kwi 19:51
krystek: obecnie x+3,20→cena y →ilość _________kiedyś x→cena y+80→ilośc _________ Tak sobie zapisuj Układ ok
24 kwi 19:52
Domiś: tak − ułożyłam układ a nie umiem go rozwiązać −.−
24 kwi 20:07
Mila: 225 = (y+80) * x 225 = (x+3,2) * y (y+80) * x = (x+3,2) * y xy+80x=xy+3,2y 80x=3,2y y=25x do II równania 225=(x+3,2)*25x /:25 9=(x+3,2)*x x2+3,2x−9=0 dokońćz.
24 kwi 21:30