matematykaszkolna.pl
Liczcie bo ja nie ogarniam Romilijo: Obecnie 1kg cukru kosztuje o 3.20zl więcej niż kiedyś. Wówczas za 225zł można było kupić o 80kg cukru więcej niż obecnie ile kosztuje 1kg cukru ?
25 mar 19:39
Eta: x−−− cena 1kg kiedyś , x+3,20 −−− cena 1kg obecnie , x>0 y −− ilość kg zakupionych kiedyś za tą samą wartość 225zł y−80 −− ilość kg jakie można kupić teraz za 225 zł , y>80 rozwiąż układ równań x*y= 225 (x+3,2)*(y−80)=225 pamiętaj o założeniach .......... powodzenia emotka
25 mar 19:45