matematykaszkolna.pl
yyyy... ułuż Układ równan ? Nimfomanka: Wsród 23 uczniów było x dziewczynek i y chłopców .Na postojeu zostały w autobusie dwi dziewczynki i jeden chłopiec .Pozostali uczniowie udali sie na polanę Na polanie poszło trzy razy wiecej dziewczynek niż chłopcó .Ułóż ukad równań opisując te sytułacje ...
1 kwi 12:58
tim: x − ilość dziewczynek y − ilość chłopców 1) x + y = 23 <−− gdyż na wycieczkę pojechały 23 osoby Obliczmy najpierw ile chłopców i ile dziewcząt poszło na polanę: x − 2 <−− tyle dziewczynek y − 1 <−− tylu chłopców 2) (x −2) = 3(y − 1) <−−− gdyż dziewcząt byłł 3x więcej Mamy układ równań x + y = 23 (x−2) = 3(y−1) <−− Rozpisz do końca, można rozwiązać..
1 kwi 13:04
Monik: Nie jestem dobra w te klocki..może to tak ma byc? x−dziewczynki y−chłopcy x+y=20 2x+y=3(x)+y ? sama nie wiem
1 kwi 13:04
Mietek: tylko układ bez rozwiązania x+y=23 x−2+y−1=20
1 kwi 13:05
tim: Nie.. Monik zobacz na moją podpowiedx.
1 kwi 13:05
tim: Mietek.. a gdzie masz zaznaczone, że jednych jest 3 x więcej Mietek wyjdzie, że x + y = 23 oraz x + y = 23... Coś nie tak
1 kwi 13:06
Monik: tim,jestes naprawdę dobry... masz moze jakies zadania,gdzie byłoby mozna pocwiczyc układanie układów równan?
1 kwi 13:06
tim: Monik.. która klasa? I nie, że jhestem dobry./.. bo to jest proste [zapewne SP] Xd
1 kwi 13:07
Monik: 1 gim xD
1 kwi 13:08
tim: Ok. Mogę ci napisać kilka zadań, jak chcesz
1 kwi 13:09
Monik: no napiszemotka spróbuje wieczorem je rozwiązac ,jak możesz to i takie trudniejsze też
1 kwi 13:10
tim: a) Na seans filmowy przyszli dorośli i dzieci, razem 220 widzów. Oblicz ilu przyszło dorosłych, a ile dzieci, jeżeli wiadomo, że dorosłych było o 100 więcej niż dzieci. b) Ala jest o 7 lat starsza od Krzyska. Za 2 lata Ala będzie dwukrotnie starsza od Krzyśka. Ile lat ma Ala, a ile Krzysiek? c) Za 4 bułki i 8 rogali zapłacono 10 zł. Za 2 bułki i 18 rogali zapłacono 19zł. Ile koztuje rogal a ile bułka? d) Ołówek kosztuje 1 zł, a długopis 2 zł. Za kilka ołówków i kilka długopisów zapłacono 15 zł. Ile kosztuje ołówek a ile długopis, jeżeli kupiono ich tyle samo? 1) W pewnej klasie jest x dziewcząt i y chłopców, razem 27 uczniów. Gdyby chłopców było dwa razy wiencej, a dziewczyn dwa razy mniej, to klasa liczyłaby 24 uczniów. 2) Sukienka kosztuje x zł, a pelerynka y zł. Za komplet trzeba zapłacić 90 zł. Gdyby sukienka była o 10 % tańsza, a pelerynka o 10% droższa, to komplet kosztowałby 85 zł.
1 kwi 13:15
tim: Poprawka do d) <−− Ile kupiono długopisów i ołówków, jeżeli kupiono ich tyle samo.
1 kwi 13:20
.: Nimfomanka,fajny masz nickemotka
1 kwi 14:00
tim: Zazdrościsz? xD
1 kwi 14:06
.: nie do końca emotka
1 kwi 14:09