Dla potrzeb szkolnej stołówki zakupiono za kwotę 792 złotych 120 talerzy w cenie
xd: Dla potrzeb szkolnej stołówki zakupiono za kwotę 792 złotych 120 talerzy w cenie po 7,2 zł i w
cenie
po 6 zł za sztukę.Ile kupiono talerzy tańszych a ile droższych ?
21 sty 18:57
Kejt:
x − ilość tańszych talerzy (6zł)
y − ilość droższych talerzy (7,2zł)
x+y=120
7,2y + 6x = 792
do dzieła
21 sty 19:32