matematykaszkolna.pl
zadanie do sprawdzenia elizabeth : cena kg jablek w sklepie wynosi 3 zl 20 gr. a kg jablek u sadownika kosztuje 2 zl. o ile kilogram jablek jest droższy w sklepie niż u sadownika? zrobilam to tak ale prosze o sprawdzenie : 2 zl − 100 % 3,20 − x x = 160 % 160 % − 100 % = 60 % odp o 60 %.
1 sty 16:38
ICSP: ... 3zł 20gr − 2zł = 1zł 20gr Odp. Kilogram jabłek jest droższy o 1 zł i 20 gr.
1 sty 16:40
elizabeth : zapomnialam dopisac o ile procent
1 sty 16:42
ICSP:
1,2 

* 100 = 37,5%
3,20 
jeśli dobrze myślę co dziś jest troszkę trudne...
1 sty 16:46
elizabeth : z tego co myśle to obliczyles o ile kilogram jablek jest tanczy u sadownika niz w sklepie a nie o ile kilogram jablek jest droższy w sklepie niż u sadownika?
1 sty 16:48
elizabeth : o ile procent oczywiscie..
1 sty 16:48
latrala: 2,00 −−− 100% 1,20 −−− x% x=1,20 * 1002= 60%
1 sty 16:52
elizabeth : dziękuję
1 sty 16:53