matematykaszkolna.pl
kto pomoże??????? marcin: Kupiono a kg cukru, po x zł i b kg mąki po y zł.ile zapłacono za zakupy przedstaw rozwiązanie tego zad. w postaci wyrażenia algebraicznego.
20 mar 14:24
tim: ax + by = cena np. jabłka masz 2zł/kilogram czyli 2*2zł / 2*1kilogram czyli 4zł/2kilogramy
20 mar 14:35
marcin: aha dzięki
20 mar 14:37