pomocy jeszcze raz
NASTKA: W sklepie są cukierki czekoladowe w cenie 8zł, 12zł i 16zł za kilogram.Kupiec chce sprzedać
mieszankę tych cukierków w cenie 11zł za kilogram. Ile kilogramów cukierków za 12zł i 16zł
musi dołożyć do 10kg cukierków za 8 zł aby otrzymać 30kg mieszanki?
9 lis 18:41
dero2005:
x − cukierki po 12 zł
y− cukierki po 16 zł
| ⎧ | 12x + 16y + 8*10 = 30*11 | |
| ⎩ | x+y = 30−10 |
|
x = 17,5 kg
y = 2,5 kg
9 lis 19:18