matematykaszkolna.pl
zadanie z treścią dawid12: 1 kg jabłek kosztuje 3zł a 1 kg gruszek kosztuje 4zł.Tata zapłacił za 4 kg owoców 13 zl.Ile kilogramów kupił jabłek a ile gruszek?zadanie musi być rozwiązane bez niewiadomych.
1 lis 15:36
iza: Gdyby kupił po 2kg to zapłaciłby 14, więc musiał kupić 3*3+4 czyli 3 jabłek i 1 gruszek
1 lis 15:43