matematykaszkolna.pl
funkcja kwadratowa xyz: supermarket sprzedając jabłka w cenie 3 zł/ kg, dziennie sprzedawał 400 kg. Zauważono, że przy obniżce ceny o każde 10 gr sprzedaż rośnie o 100 kg. Supermarket kupuje od sadownika jabłka w cenie 1,2 zł / kg, a iine koszty przypadające na 1 kg jabłek wynoszą 20 gr. Przy jakiej cenie jabłek dzienna sprzedaż przyniesie największy zyskemotikonka
8 mar 17:57
xyz: ?
8 mar 18:02