matematykaszkolna.pl
Zadanie tekstowe Vengance: W sklepie są wafle w cenie po 4 zł oraz 6 zł za kilo. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli w cenie 5,5 zł za kilo. Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20 kg mieszanki?
20 wrz 18:17
dero2005: x − ilość wafli po 4 zł y − ilość wafli po 6 zł
4*x + 6*y 

= 5,5
x + y 
x + y = 20 y = 15 kg x = 5 kg
20 wrz 18:39
Vengance: Wielkie dzięki za pomoc emotka
20 wrz 18:52