matematykaszkolna.pl
Oblicz o ile procent Netti16: I. Jabłka kosztują 2,50 zł za kilogram, a gruszki 4 zł za kilogram. Oblicz, o ile procent jabłka są tańsze od gruszek. ................................................... ........................................................................... ..................................... II. Pewien towar kosztował 260 zł. Najpierw podrożał o 25%, a potem potaniał o 25%. Oblicz, ile kosztuje ten towar po obu zmianach ceny. ................................................... ........................................................................... .....................................
8 wrz 18:52
dero2005:
4−2,5 

*100% = 37,5%
4 
(260*1,25)*0,75 = 243,75 zł
8 wrz 19:47
syntia:
20 wrz 17:13